Ako vraví môj kamarát, v Portugalsku musiš poznať tieto 3 slová: “vinho, mais, obrigado”

V priebehu 10 dní som navštívil dve úžasné akcie zamerané na prírodné vina Simplesmente vinho v Porte a Live Wine v Miláne. Simplesmente vinho alebo jednoducho /len/ víno privítalo viac ako 60 výrobcov vína z Portugalska a Španielska. Koncom ferbuára v kláštore Monchique na brehu rieky Douro preslávenej hlavne portským

Festival vznikol ako truc podnik monštróznej akcie Essencia do Vinho, kde pred štyrmi rokmi skupinka vinárov, ktorá mal chuť robiť víno inak, sa osamostatnila a v tom istom termíne a v tom istom meste usporiadal nultý ročnik Simplesmente vinho.

Esencia začinala o dve hodinky skôr ako jednoducho víno. Navštívili sme obidve akcie, ako inak. Essencia do vinho sa kona v okázalych priestoroch paláca, naproti tomu “len” vino prichýlil klaštor Monchique s fantastickým výhladom na Douro. Tiež je to miesto, ktoré má každý Portugalčan spojené s láskou odsúdenou k zániku. Notoricky známy je výjav z knihy Camila Castela Branco / hlavný predstavitel portugalského romatizmu/, kde Teresa Albuquerque máva z kláštora Simonovi Botelho, ktorý sa plavi po Douro do exilu. Kniha je portugalským príbehom ala Romeo a Júlia s autobiografickými prvkami.

Priestory nie su jediným rozdielom. Oficiálna akcia, samozrejme, ponúkla hlavne konvenčné vína, aj keď nechýbalo zakutie s organic vinami, ale aj tu väčšina z nich, síce z kvalitnej suroviny dopestvoanej v bio kvalite, v pivnici pracovala s umelými kvasinkami. Poochutnávali sme a ponáhľali sme sa do kláštora Monchique medzi nadšencov, ktorí rešpektujú terroir, vínu révu a produkujú osobité vína

V Porte sústavne lialo, Atlantik sa nezaprel, ale víno potešilo. Nadchli Vinho verde “Air” Antónia Lopes Ribeira ako aj Casal Sta. Maria, asi najzápadnejšie vinárstvo Európy, nachádazjúce sa na útesoch Atlantiku pod Sintrou, ale prím hrali červené blend Zimbro a ich reserva, ach jaj, ako aj reserva Humus bez pridanej síry.

Do vína Vitora Claro z vinárstva Domino sa nejde nezamilovat – výrazne, rustikálne biele aj červené z južného Portugalska z oblasti Alentejo. Za kráľovnú “len” vinho by sa dala označiť Filipa Pato, dcéra slávneho Luisa Pato. Jej Nossa, či v bielom ako aj červenom prevedení, spievala, krásne vína bez make-upu. Jediným vínarstvom z prírodných, ktorí dorábaju aj portské boli Quinta do Infantado. Sú to iné portské ako sme zvyknutí. Všetko bez pridanej síry. Z prítomných Španielov mi najviac chutili červené vína Afredo Maestro Tejero, ale tento menoslov by mohol smelo pokračovať.

V Monchique našlo len o vino . Staré múry úžasných priestorov ožili počas festivalu výstavou Carlosa Paiva, ktorý dal dokopy exponáty od kolektívu umelcov Generation_KO.

Okrem vína, umeleckých inštalácii a večerných koncertov 4. ročník ponúkol aj gastro kreácie šiestich vychýrených portských reštauracii a cateringoviek. O simplesmente Vinhu som sa dozvedel len vdaka Petovi Stanikovi a Mirovi Vesterovi – vďaka chalani, že ste ma zobrali na tento skvelý festival. Obrigado, vinho, mais 😉 /Ďakujem, víno, ešte/ … Report o Live Wine Milano 2016 čoskoro.

Viac informácií o aktivitách nahých vín na oficiálnej stránke www.nahevina.sk alebo www.facebook.com/nahevina, www.instagram.com/nahe.vina/

17. 03. Vína spod vulkánu. www.facebook.com/events/934839333252871/ 

29. 03. Jantárove vína  https://www.facebook.com/events/817151668414541/

7.4 Degustacia nahých vín v Banskej Bystrici 

11.6. Festival Nähe vína v Banskej Štiavnici