Letom Svetom. Čo priniesli Raw Wine, Fri Vin, Vinitaly, VillaFavorita a dalšie prestížne európske prehliadky naturálnych vín.

Po Verone, Miláne, Kodani, Košiciach a Londýne sme momentálne pri Lago di Como na príjemnom evente Io Bevo Cosi. Predstavia sa na ňom 4 slovenské vinárstva. Je to festival prírodných vín, ako inak, v nádhernej vile v najkrajšom parku.
Letom svetom, tu je mini sumár z mojich potuliek za vínom za posledných pár týždňov.

Vinitaly
V reči čísel monštruózne podujatie so 4000 vystavovateľmi, na ploche 100.000 m2, s účasťou 140 rôznych krajín a návštevnosťou viac ako 55.000 ľudí, ktorí sú ochtní zaplatiť za jednodňový lístok šialenú paľbu – 80 eur. Tieto cifry hovoria za všetko. V kontraste s týmto kruto „biznis“ svetom à la Vinitaly boli eventy Villa favorita, Vini veri či Nocturno , ktoré sme navštívili a ktoré sa každoročne v okolí Verony konajú v termíne najväčšieho vinárskeho podujatia v Európe.

Čo zachutilo a čo odporúčame: Jules Mann Sylvan 2010, Geschickt Double Zero a Riesling Grand Cru. Obidve vinárstva môžete ochutnať v Banskej Štiavnici na festivale nahé vína

Villa Favorita
Je to príjemná až rodinná „sešlosť“, kde sa stretávajú starí známi a veľa vystavovateľov, ako aj návštevníkov, sa pozná. Jej 13. ročník zaznamenal rekordnú návštevnosť. Na vína zo 156 vinárstiev bolo zvedavých cez 4.600 vínomilcov.
V Taliansku evidentne narastá záujem o prírodné vína. To len potvrdzuje, že hodnoty a filozofia naturálneho vinárčenia majú svoje opodstatnenie. Do historickej obľúbenej (favorita) Villy v dedinke Sarego som zavítal po prvýkrát, ale s o to väčšou radosťou a veľkým očakávaním.
Spomeniem len pár klenotov z VinNatur Villa Favorita 2016:
Laher Frères – Champagne Grand Cru Brut, 100% Chardonnay z 30-ročných viníc. V aromatike komplexná paleta a absolútne pohladenie. Biele kvety, jablko, hruška. V ústach citrusové tóny exotického ovocia a už spomínané jablko s hruškou, mierne roastované a skaramelizované. Plné, guľaté a harmonické. Na Slovensko ich dováža emotive champagne.
Eric Texier – Brezeme, biele aj červené. Veľké vína od malého výrobcu. Biodynamic Charnay, Côtes du Rhône. 100% Syrah z 30-ročných viníc. Pútavá vôňa ovocia a korenia, muškátový oriešok. V chuti mystické, s dlhou perzistenciou. Famózne je aj Châteauneuf du Pape z rodinného vinárstva Texier. Teším sa na návštevu ich viníc a pivníc.
Tunia – Chiassobuio 2008 – v podstate Chianti. Nádherné, podčiarkuje charakter Sangiovese. Svieže a živé, s jemnými tanínmi. Tóny červeného ovocia, balsamica a sladkého drievka. Číre potešenie. Spolu s oranžovým vínom Chiara Fiore dovážame na Slovensko. Samozrejme ochutnáte na festivale v Banskej Štiavnici, tak isto ako aj vína Erica Texiera.

FRI VIN KODAŇ
Slobodné Víno je najväčší vínny festival v Škandinávii prezentujúci prírodné a bio vína. Festival sa koná v priestoroch nádvoria budovy školy v Nørrebro. V preplnených triedach s nízkym stropom sa tiesnilo 80 vinárov z Talianska, Španielska, Gruzínska, Slovinska, Maďarska, Srbska a samozrejme Francúzska, ktoré štvrtému ročníku festivalu Fri Vin dominovalo. V Kodani je naturálne víno totálne trendy. Pomaly je problém v reštauráciách a baroch nájsť vína konvenčné. U nás je to, žiaľ, stále a asi nadlho naopak. Fri Vin lákalo vo svojej kampani viacerými sloganmi. „Nie je väzňa, kde je víno slobodné!“ Alebo hra so slovíčkami známeho francúzskeho revolučného hesla, zamieňajúca slovo bratstvo za smäd – „Liberté, égalité, soif!“ Možno preto, že tam, kde je smäd najväčší, tam sa ľahšie bratá. Je známe, že Dáni pijú radi a tak sa bratalo náramne. Tá všadeprítomná úprimnosť a nadšenie vinárov, keď úctivo prepožičiavali svoje „dieťa“ vo fľaši okoloidúcim koštovníkom a vzrušene očakávali odpoveď či prikývnutie, úsmev alebo komentár! Kodaň bola úchvatná a Fri Vin príjemné. Eufória sa však trošku mieša s drobným smútkom, že Fri Vin je iba raz za dva roky.
Zachutilo: Catherine & Pierre Breton a Athénais de Béru – Chablis Orangerie.

Košice – druhý ročník autentických vín Natura Vinum alebo dostaveníčko v košickej Kunsthalle. Krásne priestory, známe tváre, dobrá atmosféra, kvalitné vína najmä z domácej slovensko-moravskej produkcie. Škoda, že Košičania ešte neobjavili čaro prírodných vín a návštevnosť bola pomenšia.
Zachutilo: Nestarec – Miky Mauz , Stapleton-Springer – Roučí –, Cider Smykan

RAW wine fair –Londýn ma prevalcoval.
Bol to intenzívny zážitok a pre mňa zatiaľ zo všetkých festivalov, veľtrhov a vinárskych ochutnávok tohto roku najkvalitnejší výber vinárov a vín s príbehom. V starom pivovare na Brick Lane ste okrem vín naďabili aj na všakovaké dobroty, syry, saké, čaje a remeselné pivá z mini pivovarov. Víno a najmä prírodné víno je beťár. Je každým rokom iný. To preto, že do jeho finálnej podoby vstupuje nespočetne veľa faktorov. Najdôležitejšie je mať kvalitnú surovinu (hrozno), ktorá sa musí dopestovať na správnom mieste s vhodnou pôdou a klimatickými podmienkami, následne musí byť šetrne zozbierané v tom správnom momente. Neskôr musí vinár zvoliť správny postup v pivnici. Čo je úžasné – neexistuje žiadny univerzálny recept. Výnimočné víno je produktom terroiru a správnej vinifikácie skúseným vinárom.
Dôsledkom tohto je na trhu široká ponuka rôznorodých vín. Táto rozmanitosť mi neustále pripomína, že tu nie je priestor pre „odborníkov“. Všetci sme len veční študenti, pristupujúci k vínu s pokorou. Za dva dni na pozoruhodnom londýnskom veľtrhu Raw som naďabil na množstvo zaujímavých príbehov vo fľaši. Tu len niektoré z nich:
Henri Milan (Provence) rada Papillon blanc, rouge, rosé a Aldo Viola (Sicilia) – Egesta, Guarini. Vdaka nahým vínam čoskoro nájdete aj na Slovensku a samozrejme aj na festivale nahé vína v Banskej Štiavnici
Som veľmi rád, že svoje miesto na festivale malo aj slovenské rodinné vinárstvo Magula, ktore sa na RAW určite nestratilo a tiež zavíta aj do Banskej Štiavnice 11. júna

IO BEVO COSI
Dojmy sú ešte veľmi čerstvé, Villa a park úchvatné, ľudia príjemní, víno skvelé.
Zaujalo: Andi Fausto – vína biele aj červené, robené z červeného hrozna Barbera bez pridania síry. Na Slovensko zatiaľ nik nedováža.
Potešiteľné bolo, že na Io Bevo Cosi sa predstavili slovenske vinárstva z Tekovského terroiru Marvla Tindo a Pivnice Brhlovce a Čajkov, a tiež Slobodné vinárstvo zo zemianskych sadov. Smelo môžem povedať, že zaujali a o ich vína prejavilo záujem niekoľko reštaurácií a vinoték v Taliansku a Švajčiarsku.
Nádherné alsaské biele a famózne oranžové ponúkli vinárstva Pierre Frick a Maria Pia Casteli, obidve nájdete v portfóliu nahých vín a ak 11. júna zavítate do Banskej Štiavnice, určite ochutnajte!