Slovenské vína idú do sveta a nahe.vina budú pri tom

BOTTLED ALIVE 28.1.2017

Už za pár dní, túto sobotu 28. januára, Honza Čulík /Vínny bar Thír/ chystá v Tábore / Střelnice / jednodňovú prehliadku remeselných vín Bottled Alive. Začiatok je na pravý obed od 12:00 a v priebehu 7 hodín budete môcť voľne degustovať viac ako 100 vzoriek vín z Čiech, Moravy, Slovenska, Rakúska a Nemecka. Nahé vína budú pri tom. Na festivale odprezentujeme nedávno vydanú knihu Alice Feiring Nahé víno a zaujímavé vínka z Tekova /Vína spod Vulkánu/ a z Burgenlandu /Meinklang/. Zo Slovenska budete môcť koštovať aj produkciu zo Slobodného Vinárstva a Strekova 1075.

LIVE WINES Miláno 18. – 19. február 2017

Dalšou prehliadkou naturálnych vín, na ktorej Slovensko nebude chýbať je milánske Live Wines. Predstavia sa tu vína z Talianska, Francúzska ai vyrobené v súlade s postupmi “artigianale” – teda niečo na spôsob zásad výroby u nás známych autentických vinárov.

Spoločné rysy sú rešpekt k “terroire” s dôrazom na surovinu a jej dopestovanie čo najšetrnejším spôsobom, bez používania syntetických a chemických barličiek vo vinici a bez aditív v pivnici. Výsledné vína sú autentické, živé a sú v plnej miere vyjadrením pôdy, ročníka a ľudských rúk. Lorenzo a Romina nás oslovili, aby sme zostavili prezentáciu slovenských a českých naturálnych vín pre festival a tak budú môct návštevníci Live Wines ochutnať vína od vinárstiev Nestarec, Magula, Pivnica Čajkov a Brhlovce a Marvla Tindo .

Festival ponuka aj WINE NIGHT LIVE. Tematické degustácie vo vybraných vinotékach a reštauráciach roztrúsených v centre Milána. Nebudú chýbať ani semináre pod Samuela Cogliatiho. Podrobný program nájdete na internetových stránkach http://www.livewine.it