Prvú prazdninovú sobotu ožije starý zámok nahým vínom. Festival Nahé vína 1. júla 2017 v Banskej Štiavnici

V jedinečnom prostredí nádvoria starého zámku /http://bit.ly/2o4wZmQ/ mesta Banská Štiavnica sa uskutoční ďalší ročník festivalu nahé vína. Festival tak ako počas vlaňajšieho nultého ročníka opäť predstaví vinárstva z rôznych krajín Európy, ktoré spája idea tradičného autentického spôsobu výroby osobitých úprimných vín. Tie chutia tak, ako ich príroda stvorila, bez technologického prikrášľovania – sú to jednoducho nahé vína. Nechajte sa nimi zviesť, odhalia vám svoje tajomstvá a pošteklia čuchové i chuťové bunky.

Už niekoľko rokov pravidelne chodíme po medzinárodných prehliadkach prírodných vín po celom svete, na ktorých sa snažíme starostlivo vyberať crème de la crème pre Vás. V sobotu 1. júla budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblastí ako Alsasko, Burgundsko, Piemont, Toskánsko a mnohé ďalšie. Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, sur lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Na festival si prineste dobrú náladu a odvahu nechať sa zviesť dobrodružstvom v pohári. Koštovka bude voľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.

Hlavná degustácia pre verejnosť sa bude konať v sobotu 1.júla 2017 od 12.00 do 19:30.

Predpredaj:

do 1. 5 2017 /early bird/ 18€

po 1. 5. 2017 – 20€

na mieste – 25€

Vstupné zahŕňa voľnú degustáciu prezentovaných vín na festivale nahé vína 2017.

Miesto konania je nádvorie Starého zámku v Banskej Štiavnici (mokrý variant – rytiersky sál starého zámku).

Master class – prémiové vína

Na sobotu 1. júla sme pre Vás opätovne pripravili aj master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“

Cena vstupeniek na master class je 29€. (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút)

Ak už teraz viete, že festival Nahé vína je to pravé orechové pre vás, zarezervujte si lístok nižšie alebo nám napíšte na vresk08@gmail.com