Vini Slovacchi v Cremone

Nesmierne sa teším, že sa slovenským naturálnym vínam začína vo svete dariť. Je radosť vidieť tie prekvapené tváre s otázkou na perách – u vás sa robí víno? Vďaka Alessandrovi a Martine je o pár milovníkov slovenského vína viac.

Každoročne v apríli sa Verona a jej okolie stávajú vďaka Vinitaly hlavným mestom vinárskeho sveta. Vinitaly je monštruózna akcia, kde je v expo pavilónoch (predstavte si desaťnásobnú rozlohu Incheby) popri konvenčných vínach priestor aj pre bio vína a hlavne naturálne vína (vivit). No stále viac a viac vinárov, ktorí robia vína v súlade s prírodou z pôvodných kvasiniek, z hrozna z ekologického hospodárstva, spontánnou fermentáciou s minimom síry, preferuje festivaly, na ktorých sa prezentujú len autentické vína. To bolo a je živnou pôdou pre vznik akcií ako Vini Veri (Cerea), VinNatur (Villa Favorita) alebo Nocturno v Gambelare. Pravidelne ich navštevujeme a vyberáme zaujímavé vína pre slovenský trh. Nebolo to inak ani tento rok a po návrate z Talianska sa rozrástla naša ponuka o vína z francúzskych oblastí Champagne a Jura. Všetky tieto vína, ktoré pre Vás starostlivo selektujeme budete môcť ochutnať v sobotu 1.júla na starom zámku v Banskej Štiavnici v rámci festivalu nahé vína 2017

Slovenské v Taliansku – večer Vini Slovacchi

No tento rok to nebolo len o ochutnávaní a vyberaní čerešničiek na torte pre slovenského winešmekra, ale hlavne o snahe odprezentovať slovenské vína pre talianskych vínomilcov. Všetko to má na svedomí párik Alessandro a Martina, ktorých poznám ešte zo štúdií na slowfood Univerzite gastronomických vied v Piemonte (http://www.unisg.it). Pootvorili mi dvere do sveta talianskych naturálnych vín. Pamätám si ako dnes na naše prvé stretnutie v cascine Lago Scuro, kde sme popri produktoch Laga ochutnali aj vina Henri Milan z Provence a dodnes tieto vína vozíme na Slovensko.

Na milánskom festivale Živé vína (Live wines) sme sa dohodli, že urobíme v Cremone večeru s degustáciou slovenských vín. A kedže „Vulkáncov“ dobre poznajú (vďaka tomu, že Vína spod Vulkánu sa v Taliansku v poslednom období aj pričinením nahých vín aktívne prezentujú), voľba padla logicky na tieto vinárstva (Pivnica Brhlovce, Pivnica Čajkov a Marvla Tindo), doplnené rodinným vinárstvom Magula. Vybrali sme petnat, biele vína, ale aj oranžové a červené.

Pôvodne sa večera mala konať v Lago Scuro (http://www.cascinalagoscuro.it). Lago Scuro je magické miesto. Farma, B&B, poctivá reštaurácia, kde takmer všetko, čo jete, pochádza z farmy. Od všakovakých syrov, šuniek, salám, až po famózny kváskový chlieb. Po prvýkrát v živote som v Lago Scuro robil mozzarelu vlastnými rukami, a aj moje prvé porezanie sa v kuchyni počas mojich kuchárskych talianskych štúdii sa udialo tu – vďaka, Fabio a Lucca. Ale to by nebolo Taliansko, aby sa všetko nemenilo – práve preto to tam milujem. Dôležité je, že aj keď je všetko inak, ako ste sa pôvodne dohodli a naplánovali, vždy je to super.

Vini Slovacchi sa teda napokon konalo v kaviarni Torrefazione Vittoria (https://www.facebook.com/pg/Torrefazione-Vittoria-106730486057982/about/?ref=page_internal). Je to kaviareň s pražiarňou, podobná ako Edu Cafe v Bratislave. Tak ako sme na Slovensku v mnohom konzervatívni – napríklad vo vnímaní autentických naturálnych vín, tak sú Taliani mimoriadne konzervatívni ohľadom kávy. Na espresso im nesiahajte, nové kaviarenské trendy sú takmer tabu. Torrefazione Vittoria robí osvetu. Snažia sa prinášať nové zmesi a nové spôsoby spracovania a prípravy kávy. Rovnako novátorsky pracujú aj s ďalším sortimentom, a tak sú vína v ich priestoroch logicky len autentické, rovnako ako v Lago Scuro.

Nečakaný úspech našich vín

V Torrefazione Lucca a jeho team pripravili mini večeru. Prišla kopa ľudí a keď sme pootvárali slovenské Leánky, Frankovky a iné vínka, o skvelú atmosféru nebola núdza. Samozrejme, o riadenej degustácii sa nedá ani hovoriť. Bolo to neviazané, uvoľnené a príjemné. Štyri vzorky vína podľa výberu hosťa plus večera tvorili základný set, ďalšie vzorky si návštevnici v prípade záujmu mohli dokupovať za 5€/pohár.

Slovenské vína veľmi chutili. Účastníci ocenili aromatiku našich bielych. Samozrejme, petnat a oranžové sú funky a trendy vždy, a bavili najmä v tak trochu hipsterskom priestore Torrefazione. Čo ma prekvapilo bola reakcia Talianov na naše červené. Išlo o Frankovky, u nás často neprávom zaznávané. Náramne chutili a stali sa aj hightlightom večera.

Pri danom cenovom nastavení som si myslel, že časť vín poveziem naspäť, ale omyl – 5 € sem, 5 € tam, slovenské vína sa vypredali ešte počas večera a majiteľ Torrefazione musel načrieť hlboko aj do zásob svojich vín. Večer sme zakončili štýlovo, bublinkami zo Champagne (Domaine Beaufort)

Ďakujem Alessandrovi, Martine, Luccovi, Alessandrovi a chalanom (Vlado, Marek, Jano, Vlado) za ich skvelé vína. Teším sa, že po Vini Slovacchi sa ozvalo viacero reštauratérov nielen z Talianska, ale dokonca aj z New Yorku.