Vinári, ktorých vína budete môcť ochutnať na festivale Nahé vína 2017

Návštevníci festivalu Nahé vína 2017, ktorý sa uskutoční 1. júla na Starom Zámku v Banskej Štiavnici, budú mať možnosť degustovať naturálne vína a osobne sa stretnúť s vinármi zo Slovenska, Moravy, Rakúska, Talianska, Francúzska… http://bit.ly/2ozJ5cJ . Postupne Vám predstavíme vinárov, ktorí sa prídu do Banskej Štiavnice pochváliť svojou produkciou.

Braňo Bahna je remeselný vinár zo Svätého Jura. Vinárske gény zdedil po predkoch, ktorí vyrábali víno na južných svahoch Štiavnických vrchov, v Pukanci. Študoval vinárstvo v Modre a geológiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Od roku 2004 obrába vinice a vinárči vo Svätom Jure. Postupne sa prepracoval až k ekologickému hospodáreniu vo viniciach a naturálnemu vínu v pivnici. Najväčším zážitkom je pozorovať vznik vína a iba ho pri tom jemne usmerňovať. Už niekoľko rokov sa drží zásady: “Nič nepridať, nič neodobrať.” Hospodári na 3 hektároch vyše 40 ročných terasovitých viníc, ktoré rastú v ťažkých podmienkach na malokarpatskej žule. Muller, veltlín a rizlingy sú preto suché, korenisté a minerálne.
Na festivale predstaví: veltlín, rizling, sauvignon+semillon a merlot – všetko ročník 2016.

 

VÍNO SVETÍK je malá rodinná firma, ktorá sa zaoberá výrobou vína a pestovaním hrozna už niekoľko desaťročí. ,,Zameriavame sa na výrobu malých sérií odrodového vína (od 100 – 1000 l). Hrozno dozrieva na výnimočných sopečných pôdach južných svahov Štiavnických vrchov. Pri výrobe sú používané tradičné technológie a postupy bez použitia filtrácie a rôznych aditív. Vína sú fermentované vlastnými autochtónnymi kmeňmi kvasiniek. Toto všetko dodáva našim vínam jedinečný charakter chutí a vôní, s bohatou minerálnou štruktúrou a dlhou dochuťou.”
VÍNO VDOVJAK je butikové vinárstvo na Tokaji, založené v roku 2007. ,,Pár rokov mi trvalo, kým som pochopil, kde je sever. Nevyrábame ,,naturálne vína”… vyrábame vína prirodzené – normálne, čisté, nahé… predovšetkým však zdravé. Víno si od vinára zaslúži menšie usmernenia tak, ako aj dieťa od rodičov, avšak žiadne plastické korekcie, či nedajbože úplnú zmenu charakteru. Vyrábame vína na Tokaji z tokajských odrôd a tiež Rizling vlašský, či Muškát Ottonel. Láka ma výroba tradičných vín ,,zpod kozky” – je to veľká výzva nielen čo sa týka samotnej výroby, ale aj zberu hrozna vo vinohrade.”

Postupne budeme predstavovať dalšie vinárstva

Vinári: /zatlial svoju účasť ptvrdili/ –

Meinklang /AT/,

Strekov 1075, Brano Bahna, Pivnica Brhlovce, Jan Svetík, Pivnica Čajkov, Marvla Tindo, Vino Vdovjak, Organic wine,  /všetci Slovensko/

Nestarec, 7 radku, Dalibor Osička, Stapleton Springer / Morava/

postupne budeme aktualizovať a doplnať.

+ predstavíme vinárstva z distribucie Nahé Vína:

Tunia / Toskánsko IT/

La Ginestra / Toskánsko IT/

Menti /Venetto IT/

Domaine Geschickt /Alsace FR/,

Pierre Frick/Alsace FR/,

Fletcher / Barbaresco IT/ ako chutia vína z Piemontu, ktoré robí Australčan ?

Eric Texier /Rhone FR/

Serge Mathieu / Champagne FR/

Laherte-Freres / Champagne FR/

ai