Využite posledné dni na výhodnú kúpu vstupeniek na festival Nahé vína 2017.

Už len do 26. 6. máte možnosť kúpiť vstupenky o 20% lacnejšie ako na mieste.

Milí milovníci prírodných vín,

už o dva týždne tu máme ďalší ročník festivalu Nahé vína 2017. Oproti minulému roku prešiel festival výraznou zmenou, tentokrát sa nebude konať na viacerých miestach v rámci celej Banskej Štiavnice, ale na jednom unikátnom mieste – na Starom Zámku – jeho nadvorí, v Sále rytierov a v Sále terčov. Všetky vínka teda budete mať pekne pokope.

Hoci festival je hlavne o vínach, tentoraz môžete očakávať aj zaujímavé spestrenie. Budeme sa totiž venovať aj káve a iným remeselným nápojom a o gastronomické kreácie sa postará Erik Volko a jeho team z BistroChef.

Aj naša vínna ponuka sa významne rozrástla. Ochutnať budete môcť poklady z viacerých českých a slovenských vinárstiev a jedného rakúskeho. Vinári z nich budú aj osobne prítomní, budete mať teda možnosť stretnúť sa s nimi a porozprávať sa o výrobných metódach a ich lahodných výsledkoch. Konkrétne sa to týka týchto vinárstiev: Meinklang (AT), Pivnica Brhlovce (SK), Ján Svetík (SK), Strekov 1075 (SK), Braňo Bahna (SK), Pivnica Čajkov (SK), Marvla Tindo (SK), Vino Vdovjak (SK), Organic wine (SK), Nestarec (CZ), 7 řadků (CZ), Dalibor Osička (CZ) a Stapleton Springer (CZ).

Okrem „našich“ vín budú na festivale, samozrejme, aj zahraničné vína, z ktorých mnohé poznáte a obľubujete, ale určite medzi nimi nájdete aj novinky, ktoré vás očaria, a to: Tunia (IT), La Ginestra (IT), Menti (IT), Maria Pia Castelli (IT), Champagne Jeaunaux Robin (FR), Champagne Tarlant (FR), Domaine Geschickt (FR), Pierre Frick (FR), Eric Texier (FR), Fletcher (AUS/IT), Danielle Piccinine (IT) a Zelige Caravante (FR).

Náš festival je priestorom pre všetkých, ktorí sa venujú naturálnym vínam, či už pre tých, ktorí ich produkujú, alebo distribútorov, someliérov a prirodzene, samotných vínomilcov. Sme otvorení rôznym formám spolupráce a na festivale okrem domácej importérskej spoločnosti Nahé vína budú svoje portfóliá prezentovať aj ďalší distribútori. Spoločnosť Vinera donesie na festival rakúske a slovinské vína od Pichler-Krutzler, Bernhard Ott, Johannes Zillinger, Kaarriegel, Ploder-Rosenberg, Georgium, Moric, Kabaj, Klinec, Mlečnik…

Tento rok bude mať u nás výnimočne silné zastúpenie región Champagne. My sme sa do pravých šampanských zaľúbili a určite zachutia aj vám. Budete mať možnosť ochutnať produkty piatich vinárstiev, troch z distribúcie Emotive Champaigne, ktoré budú určite patriť k ozdobám festivalu. Rozlievať sa budú bublinky od Serge Mathieu Pur Pinot, Extra Brut a Cuvee Prestige Brut. Od Laherte-Freres Blanc de Blancs, Brut Nature a Ultradition Rose Brut. Zopár štastlivcom sa újdu aj perly od Dufour-a, Benoit Lahaye a Larmandier-Bernier.

Priestor bude aj pre dve šampanské vinárstva z našich, „nahovínnych“. Od Jeaunaux Robin ochutnáme Eclats de Meulliere, Rose de Saignee a Les Marnes Blanches. A od vinárstva Tarlant – Zero Brut Nature, Rose, BAM a Cuvee Louis. Kto má rád bublinky, mal by si určite nájsť cestu na festival – okrem šampanských budeme prezentovať množstvo ďalších pet-natiek a crémantov.

Nezabudnite si zakúpiť svoj lístok včas! Ušetríte tak až 20% z ceny, ktorú zaplatia návštevníci na mieste. Cez internet si vstupenku viete kupiť do 26. 6. za 20 eur http://www.nahevina.sk/festival-nahe-vina-1-jula-2017-v-banskej-stiavnici/ , po tomto termíne už len na mieste za 25 eur.

Viac informácií: http://bit.ly/2pWnax3 alebo www.nahevina.sk