Sviatok naturálnych vín na Loire.

Pred 20 rokmi sa pár nadšencov so zanietením pre vína pestované v ekologickom režime a s minimom intervencie v pivnici rozhodlo oddeliť od oficiálneho salónu vín z Loire. Založili si prvý off. V súčasnosti sa každoročne začiatkom februára Angers a Saumur stávaju hlavnými mestami naturálných vín. Saumur sa na prvý pohľad podobá Bratislave. Nás ale zaujímali štyri festivaly / Renaissance, Les Penitentes, Les Anonymws a La Dive Boutteile ktorá sa v Loire konali od 3. do 5. februára. V priebehu týchto dní sme mali možnosť ochutnať vína z cca 600 naturálnych vinárstiev, ktoré sa rozhodli robiť vina v súlade s prírodou s minimom síry, proste inak. Ochutnať všetko je nemožné, nám sa darilo denne cca 20 vinárstiev.

Renaissance – je veľtrh biodynamických vinárstiev certifikovaných značkou Demeter, ktorý sa prvú februárovú sobotu a nedeľu konal v krásnom priestore katedrály Saint Jean v Angers. Prim, ako inak, hrali domáce vinárstva a vína z Loire. Mňa najviac zaujalo vinárstvo Les Jardins Esméraldins a ich GENÈSE BLANC 2004, ktoré patrilo k top vínam nie len z Loire, ale celej výstavy. Napriek tomu, že sa jedná o 14 ročné víno je neuveriteľne svieže, iskrivé a príťažlivé. Problémom však je, že je vypredané. Keď sa bavíme o Loire a biodynamických vínach, nemohol som si nechať ujsť príležitosť ochutnať vína Nicolasa Joly, jedného z lídrov biodynamického vinárčenia. Sú to vína veľmi špecifické, extraktívne a s vysokým alkoholom. Určite nevšedné a zaujímavé, ale osobne si na vínach cením fakt, ak sú chlastacie. A u Jolyho si neviem predstaviť dať fľaštičku.

Vína z Korziky a Provance som ochutnal len od Henri Milana. Od HM mi chutila jedna neskutočná oranžáda a sám Henri o nej hovori, že aj napriek tomu, že veľmi oranžové vína nemusí, do Luly /tak sa víno volá/ sa nedá nezaľúbiť. Burgundsko malo silne zastúpenie Chateau De Beru patrí medzi hviezdy a ich Monopole je legendárne, ale rovnako úžasná bola aj produkcia vinárstva deMoor alebo cuvée August od Juliena Guillota. Z Jury zažiaril mladý vinár Velentino Morel a jeho Savagnin Ouilet.

Zjavom útly a skromný Michael Georget z Domaine Le Temps Retruve z Langedouc má skvelé všetko; od Macabeu, Syrah, Grenache, Carignan, ako aj cuvée Coteau Libre. Úprimné a puristicky čisté. Na Michaelove vína sa môžete tešiť už o chvíľku, budú dostupné cez náš e-shop na Slovensku. Zo Champagne ma oslovilo Nature & Non Dose od Lelarge Pugeot

Na Renaissance je prítomných veľa zahraničných vinárstiev. Zastúpené je Nemecko, Švajčiarsko, Rakúsko /Meinklang, Gut Oggau/, Španielsko, Taliansko ai. Za všetkých spomeniem len Emidio Pepe, ktorého Montepulciano 2007 zreje do krasy. Máme ho v portfóliu a mám to šťastie celkom dosť ho ochutnávať priebežne posledné 3 roky a vyvíja sa parádne.

Zastaveníčko na severozápade Francúzska nie je len o denných degustáciách, ale aj o večerách a parties. Ulica Rue des 2 Hales je v kurze a bola aj napriek chladnému ferbuárovému počasiu plná ľudí nejakým spôsobom spojených so svetom naturálnych vín, či už večerajúcich v Chez Remi, ThaiLinde ai /samozrejme len ak patrili medzi šťastlivcov, čo si rezervovali miesta tak cca mesiac dopredu/ a popíjajúcich vo vínom bare Le Cercel Rouge alebo pred ním, pri drevených sudoch.

V nedeľu sme sa rozhodli stihnúť 2 festivaly v priebehu jedného dňa Les Penitentes a Les Anonymes. Les Penitentes má starostlivo vyberaný lineup vinárov, len cca 30 vinárstiev od Kanarskych ostrov, Gruzinska, Loire, Boujole, Langedouc, Bourgogne, Alsace ai. Na Penitantes sme sa zdržali len 2-3 hodinky a najviac ma zaujali vína z Kanarskeho ostrovu La Palma od Juana Matiasa Torresa a vína Patrick Meyer z Alsaska.

Les Anonymes je prehliadka tych najextrémnejšich vinárstiev väčšinou pracujúcich bez síry a občas aj na škodu veci, nakoľko sa, bez zahmlievania, vyskytli aj vady a nepodarky o to starostlivejšie bolo nutné vyberať. K skvostom Les Anonymous patril určite Aldo Viola zo sicile, ako aj vína z Jury od Didier Grappe, ktoré v krátkej dobe privezieme na slovenský trh. Rovnako rád som spoznal Baptista Cousina a jeho vína.

Baptiste Cousin, je vinár z Martigné-Briand, južne od Angers. Vína robí v biodynamickom režime a vo vinici vymenil mechanizmy a traktor za kone. Jeho vína ma bavili. Doma však nie je prorokom, väčšina jeho vín sa predáva v zahraničí. Baptiste je synom slávného otca, Oliviera Cousina, rebela. ktorý v roku 2005 s veľkým haló opustil Apellation Anjou. Rozhnevalo ho že sa do vína može pridať kadečo natoľko že začal bojovať proti používaniu AOC /Appelation Origin Controle/. Zvolil si netradičny spôsob odporu. Svoje vína začal predávať pod názvom Anjou Olivier Cousin (AOC). AOC je znacka INAO (Institut National des Apellations Controlées). Federácia vinárov z Anjou dala Oliviera na súd za zneužitie značky AOC. Súd ho uznal vinným bez pokuty, čo istým spôsobom vyhovelo obom stranám v spore. Advokát Oliviera Cousina vyhlásil: “Bolo treba strčiť nohu do dverí. Som rád, že sme to spravili a dúfam, že to umožní aj iným vinárom slobodne pomenovať svoje vína a robiť také vína, aké im vyhovujú”

Baptiste Cousin na festival priviedol aj svojho kamaráta z Kalifornie, ktorý bol u Baptistu na stáži a teraz prišiel do Angers so svojim prvým vínom – kalifornským Syrahom, ako inak, bez pridanej síry 😉 Jeho vinársky debut sa vydaril a teším sa na jeho ďalšie vína. Les Anonymes prialo vydareným debutom – v Langedouc – Rousselion začal robiť vína Japonec Hirofumi Shoj a jeho prvé vína boli úplne iné ako z oblasti Rousselion poznáte. Hirofumi Shoj je prísľubom do budúcnosti.

V pondelok ráno sme sa presunuli z Angers do Saumuru na La Dive Boutteile. Bola to moja vôbec prvá návšteva slávneho festivalu a bol to tip top zážitok. V pivniciach Ackerman bolo viac než 200 vinárstiev z celého sveta. Veľa legiend ako Domaine La Valette, alebo Andrea Calek /Čech žijúci a produkujúci zaujímave prírodne vína vo Francúzsku/ ai. Ak mate radi vína z oblasti Jura, v La Dive ste si prišli na svoje. Množstvo vinárstiev reprezentujúcich túto jedinečnú oblasť slávnu vďaka žltému vínu /vinJaune/ a vínam spod flóru. Ochutnal som rôzne Trousseau, Pinot noir či Chardonnay a Savagnin. Najviac ma z Jury zaujali vína z Les Bottes rouges a Ganevat. Šampanské ma baví a prešiel som si všetky domaine, ktoré v pivnici Akcerman boli. Bez váhania najlepšie zo Champagne, čo na Dive bolo sú vína od Benoit Lahaye, ktoré na Slovensko dováža Emotive champagne, Langedouc mal veľmi silné zastúpenie. U mňa najviac zabodovalo malé vinárstvo Face B. Naturálnych vín z Akvitánie je ako šafranu. Aj preto  Bourdeux zastupovali len dve vinárstva. Chateau Meylet ma očarilo a rozhodli sme ich aj napriek vyššej cene na Slovensko dovážať a tak sa možete tešiť na úžasné vína zo Saint Emilion. Telnaté, pritom skvele vybalansované, ovocné a priame vína s minimom síry /v niektorých krajinách nemusíte toto mini množstvo ani uvádzať na etikete, do 12 mg môžete uviesť, že sa jedná o víno bez pridanej siry. Chateau Meylet pridáva do svojich vín cca 5mg; pre porovnanie – u konvenčných vín je povolená hranica do 400mg a verte mi, to by ste piť nechceli./ Vína z Mexica som nikdy nepil, tak som neodolal a vinárstvo Tellez som lízol. Všetko červené vína z odrody, ktorú nepoznám, pripomínalo mi to Gamay. Vína naozaj iné a zaujímavé, aj keď niektoré s miernou volatilitou ai.

Na západ Francúzska som cestoval s vinármi z Čiech a Nemecka, konkrétne s Milanom Nestarcom a Michaelom Volkerom z vinárstva 2Naturkinder. Obidve vinárstva sa po prvýkrat predstavili v Saumure a veľmi úspešne. Milan Nestarec už v súčasnosti predáva väčšinu svojich vín do zahraničia, ale aj tak vníma LaDive ako otvrenie dverí do sveta a množstvo nových príležitostí, zároveň kvituje stretnutia so starými priateľmi. Svet naturálnych vín je stále malý a každý každého pozná. Jedna veľká rodina. Pre Michaela z 2Naturkinder je Dive epicentrom vesmíru naturálnych vín.

Po explózii vnemov a chutí v pivniciach Ackerman sme sa presunuli do Bistrot de la Places na večeru s Milanovou importerkou Jenny Lefcourt a ďalšími vinármi, someliérmi a importérmi z Kalifornie.

Netušil som, že highlight celého tripu nás ešte len čaká. Cestou naspäť sme sa zastavili u Rudiho Trossena. Rudi je žijúca legenda a nie len kvôli svojím suchým rieslingom z Mosely. Mosel je preslavený ryňákmi s vyšším zbytkovým cukrom.

Ako nám Rudi prezradil začalo to v 1949, keď sa väčšine vinárom zastavila fermentácia a vína zostali s vyšším zbytkovým cukrom. Medzi luďmi to malo veľký úspech a potom si to zákazníci žiadali a tak je to dodnes. Svet pozná moselské rizlingy ako sladšie vína. On je čiernou ovcou. Robí suché ryňáky, ešte aj biodynamické a bez pridanej síry. Ochutnávka 22 fliaš bola náročná, ale aj nezabudnuteľná zároveň. Neuveriteľný zážitok; vďaka Rudi a Rita za skvelé vína a pohostinnosť.

Ešte jedno ďakujem patrí Janovi Čulíkovi , Fleur Godart, Milanovi Nestarcovi, Michaelovi a Nickovi z 2Naturekinder, že ste ma pribalili do svojho mikrobusu. Vďaka za spoločnosť a jedinečný výlet za dobrodružstvom v pohári.

Vačšinu spomínaných vín budete mocť ochutnať 30.júna na starom zámku v Banskej Štiavnici počas festivalu Nahé vína.