ViniVeri, VillaFavorita, Vivit jupiijeeee! Ide sa smer Verona.

Rok začal svižne. LaDive a intenzívny februárový týždeň na Loire v mestečkách Angers a Saumur. Nasledovaný nemenej intenzívnym Portom a jeho podmanivým festivalom Simplesmente Vinho. Najbližšie mesiace sa budú niesť v podobnom duchu. Vyberieme sa do rôznych kútov Európy objavovať zaujímavé vína a vystretať sa so starými priateľmi a spoznať nových už sa teším do Talianska cí už na ViniVeri, Vinatur/VillaFavorita/, alebona Vivit v rámci Vinitaly. Počas svojej existencie sa Vinitaly etabloval ako jeden z najznámejších medzinárodných vinárskych veľtrhov. V druhý aprílový víkend bude Verona a jej okolie žiť vínom. Vinitaly priťahuje vínomilcov, nadšencov, vinárov, odborníkov, novinárov a blogerov z celého sveta. Táto nevídaná koncentrácia podnietila vznik ďalších vinárskych akcií pár dní pred, pár dní po Vinitaly alebo aj nočné degustácie. Chcel by som stihnúť od 13. do 18.apríla navštíviť tie, ktoré sa venujú prírodným vínam.

VINIVERI 2016

Festival ViniVeri vo výstavných priestoroch „The Factory“ v mestečku Cerea začne v piatok 13.. apríla dopoludnia a potrvá 3 dni. Predstaví stovku vinárstiev, ktoré ctia filozofiu pestovania viniča bez pesticídov a akýchkoľvek chemikálií a taktiež v pivnici je to všetko v súlade s autentickými princípmi. Cerea je z Verony vzdialená pol hodinku cesty autom.

VILLA FAVORITA 2016

Unikátna akcia svojho druhu, Villa Favorita o sebe hrdo hlása, že je najzásadnejším podujatím so zameraním na prírodné vína v Európe. Nesporne sa koná v príjemných priestoroch starej vily “La Favorita”, v Monticello di Fara, Sarego, v regióne Vicenza. Autom opäť cca do pol hoďky Villa Favorita začne o deň neskôr ako Vini Verí, od 14. apríla a tiež potrvá 3 dni.

VIVITako súčasť Vinitaly je priamo v priestoroch Expo vo Verone začne v nedeľu 15.apríla. Potrvá 4 dni. Je sa na čo tešiť

Po cestovaní za vínom na apeninskom polosotrove nás v máji čaká RawWine v Berlíne a FriVin v Kodani , Praha Pije Víno a v júni domov na Slovensko do Strekova k Zsoltimu na dvor a 30. júna do Banskej Štiavnice na NaheVína v rytierskej sále starého zámku.