Festival Nahé vína — 1. júla 2017 v Banskej Štiavnici.

Jedinečný komorný festival nahých (prírodných) vín

45

V jedinečnom prostredí nádvoria starého zámku http://bit.ly/2o4wZmQ/ mesta Banská Štiavnica sa uskutoční ďalší ročník festivalu nahé vína. Festival tak ako počas vlaňajšieho nultého ročníka opäť predstaví vinárstva z rôznych krajín Európy, ktoré spája idea tradičného autentického spôsobu výroby osobitých úprimných vín. Tie chutia tak, ako ich príroda stvorila, bez technologického prikrášľovania – sú to jednoducho nahé vína. Nechajte sa nimi zviesť, odhalia vám svoje tajomstvá a pošteklia čuchové i chuťové bunky.

Už niekoľko rokov pravidelne chodíme po medzinárodných prehliadkach prírodných vín po celom svete, na ktorých sa snažíme starostlivo vyberať crème de la crème pre Vás. V sobotu 1. júla budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblastí ako Alsasko, Burgundsko, Piemont, Toskánsko a mnohé ďalšie. Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, sur lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Na festival si prineste dobrú náladu a odvahu nechať sa zviesť dobrodružstvom v pohári. Koštovka bude voľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.

Hlavná degustácia pre verejnosť sa bude konať v sobotu 1.júla 2017 od 12.00 do 19:30.

Predpredaj:

  • do 1. 5 2017 /early bird/ 18€
  • po 1. 5. 2017 – 20€
  • na mieste – 25€

Vstupné zahŕňa voľnú degustáciu prezentovaných vín na festivale nahé vína 2017.

Miesto konania je nádvorie Starého zámku v Banskej Štiavnici (mokrý variant – rytiersky sál starého zámku).

Vinári: /zatlial svoju účasť ptvrdili/ – Meinklang, Strekov 1075, Brano Bahna, Pivnica Brhlovce, Jan Svetík, Pivnica Čajkov, Marvla Tindo, Vino Vdovjak, Organic wine,  Stepleton Springer,  Nestarec, 7 radku, Dalibor Osička …  postupne budeme aktualizovať a doplnať.

+ Vyber vín z distribucie Nahé Vína: Tunia (IT), La Ginestra (IT), Menti (IT), Maria Pia Castelli (IT), Champagne Jeaunaux Robin (FR), Champagne Tarlant (FR), Domaine Geschickt (FR), Pierre Frick (FR), Eric Texier (FR), Fletcher (AUS/IT), Danielle Piccinine (IT), Zelige Caravante (FR)

+ Vyber vín z distribucie Vineria: Pichler-Krutzler, Bernhard Ott, Johannes Zillinger, Kaarriegel, Ploder-Rosenberg, Georgium, Moric, Kabaj, Klinec, Mlečnik ai

+ Vyber vín z distribucie Emotive Champagne: Serge Mathieu, Laherte-Freres, Dufour, Benoit Lahaye a Larmandier-Bernier

Master class – prémiové vína

Na sobotu 1. júla sme pre Vás opätovne pripravili aj master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“

Cena vstupeniek na master class je 29€. (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút)

Program

Sobota 12:00 do 19:30 – Hlavná degustácia – rezervovať lístok

Sobota 16:00 – Master class –  rezervovať lístok

Master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“ (vstupenky na master class sa predávajú v obmedzenom počte)

Lístky

V cene lístka je voľná ochutnávka vín prezentovaných na festivale. Na mieste sa lístky budú predávať za 25€. Predpredaj skončil 27.6.2017 po tomto termíne sa budú dať kupiť vstupenky až na mieste. Dakujeme a Tešíme sa na Vás.

Cena vstupeniek na master class je 29€/kus.

Rezervujte si lístky na hlavnú degustáciu a sprievodné podujatia:

Ľutujeme, ale lístky sa už nedajú objednávať. Tešíme sa o rok!

 

 

nahevina-logo

 

VRESK FACTORY o.z.

Hronské Predmestie 1057/9
974 01 Banská Bystrica
Slovakia

Business Organisation Number: 37897900

 
Back to Top