Festival Nahé vína — 30. jún 2018 v Banskej Štiavnici.

Jedinečný komorný festival nahých (prírodných) vín

V jedinečňom prostredí́ nádvoria starého zámku mesta Banská́ Štiavnica sa uskutoč̌ní ďalší ročník festivalu nahé́ vína. Festival opäť predstaví́ vínárstva z rôznych krajín Európy, ktoré́ spája idea tradičného autentické́ho spôsobu výroby osobitý́ch úprimných vín. Tie chutia tak, ako ich príroda stvorila, bez technologického prikrášľovania – sú to jednoducho nahé vína. Nechajte sa nimi zviesť, odhalia vám svoje tajomstvá a pošteklia čuchové i chuťové bunky.

Už niekoľko rokov pravidelne chodíme po medzinárodných prehliadkach prírodných vín po celom svete, na ktorých sa snažíme starostlivo vyberať creme de la creme pre Vás. V sobotu 30. júna budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblasti ako Alsasko, Burgundsko, Piemont, Toskánsko a mnohé ďalšie. Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, súr lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Na festival si prineste dobrú́ náľadu a odvahu nechať̌ sa zviesť̌ dobrodruž̌stvom v pohá́ri. Kôš̌tovka bude vôľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.

Hlavná degustácia pre verejnosť sa bude konať v sobotu 30.júna 2018 od 13.00 do 19:30.

Predpredaj:

  • do 30. 3. 2018 /early bird/ 15€ (kúpiť lístky)
  • po 1. 4. 2017 – 18€
  • po 1. 5. 2017 – 20€
  • po 25.6. lístky už len na mieste za 25€

Vstupné zahŕňa voľnú degustáciu prezentovaných vín na festivale nahé vína 2017.

Miesto konania:

Nádvorie a rytiersky sal Starého zámku v Banskej Štiavnici

Vinári:

/zatlial svoju účasť potvrdili/ – Meinklang /ať/, Milan Nestarec /cz/, Quinta do Zimbro a Grau Baume z Portugalska, Tibor Melecsky, Braňo Bahna, Ján Svetík, double combo z Tokaj underground Víno Vdovjak a u Koná ai postupne budeme aktualizovať a dopĺňať.

+ Výber vín z distribúcie Nahé Vína: Tunia (IT), La Ginestra (IT), Menti (IT), Mária Pia Castelli (IT), Champagne Tarlant (FR), Domaine Geschickt (FR), Didier Grappe (FR), Eric Texier (FR), ai

Na sobotu 30. júna sme pre Vás opätovne pripravili aj master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“

Cena vstupeniek na master class je 29€. (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút)

Nebudú chýbať remeslené piva, cupping /degustácia káv a skvelá gastronómia o ktorú sa postará opäť team Erika Voľka z BistroCheff

Lístky:

V cene lístka je vôľná ochutná́vka vín prezentovaný́ch na festivale. Na mieste sa lístky budú predávať za 25€. Predpredaj skončí 25.6.2018 po tomto termíne sa budú dať kúpiť vstupenky až na mieste. Ďakujeme a Tešíme sa na Vás. Cena vstupeniek na master class je 29€/kus.

 

nahevina-logo

 

VRESK FACTORY o.z.

Hronské Predmestie 1057/9
974 01 Banská Bystrica
Slovakia

Business Organisation Number: 37897900

 
Back to Top