Festival Nahé vína — 30. jún 2018 v Banskej Štiavnici.

Jedinečný komorný festival nahých (prírodných) vín

V jedinečňom prostredí́ nádvoria starého zámku mesta Banská́ Štiavnica sa uskutoční ďalší ročník festivalu nahé́ vína.
Festival opäť predstaví́ vínárstva z rôznych krajín Európy, ktoré́ spája idea tradičného autentické́ho spôsobu výroby osobitý́ch úprimných vín.
Tie chutia tak ako ich príroda stvorila, bez technologického prikrášľovania – sú to jednoducho nahé vína.
Nechajte sa nimi zviesť, odhalia vám svoje tajomstvá a pošteklia čuchové i chuťové bunky.

Už niekoľko rokov pravidelne chodíme po medzinárodných prehliadkach prírodných
vín po celom svete, na ktorých sa snažíme starostlivo vyberať creme de la creme pre Vás.

V sobotu 30. júna budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska, Španielska,
Portugalska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblasti ako Alsasko, Burgundsko, Piemont, Toskánsko, Bordeaux, Douro, Dao a mnohé ďalšie. Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, súr lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Potvrdení Vinári: /zatial svoju účasť potvrdili/ a osobne svoje vína pridu odprezentovať vinári z Rakuska Nibiru,  z Moravy Milan Nestarec,  Radek Osička, Dalibor Osička, Cidreria Kliment, z Madarska Spiegelberg Artisan Winery, Tamas Pok, z Portugalska zavíta do Štiavnice početné zastúpenie prídu JaoaTavares de Pina z Quinta da Boavista, Quinta do Zimbro a Grau Baume , Casa de Mouraz  a domacich vinárov budú zastupovať Tibor Melecsky, Braňo Bahna, Ján Svetík, double combo z Tokaj underground Víno Vdovjak a u Koňa, Vladimir Magula, Bonawinery ai …… postupne budeme aktualizovať a dopĺňať.
Samozrejme nebude chýbať výber vín z distribúcie Nahé Vína: Tunia (IT), La Ginestra (IT), Menti (IT), Mária Pia Castelli (IT), Champagne Tarlant (FR), Domaine Geschickt (FR), Didier Grappe (FR), Eric Texier (FR), Le Haut Planty (FR), Weingut Alexander Koppitsch /AT/, Weingut Claus Preisinger /AT/, Meinklang/AT/, DaterraViticultores /ESP/ HegyKalo /Hu/ ai …
Ochutnať budete môcť aj ikonicke premiové vina ako Chablis Monopole z z Clos Beru z Burgundska alebo Grand Cru od Chateau Meylet z Bordeaux /Saint-Emilion/ ale aj nevšedné poklady z pivnice Imre Kalo /Hu/.

Nebudú chýbať remeslené piva /Divný Les, cupping (degustácia káv) a skvelá gastronómia /BistroChef/.
Na festival si prineste dobrú́ náľadu a odvahu nechať̌ sa zviesť̌ dobrodružstvom v pohá́ri. Koš̌tovka bude vôľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.
Hlavná degustácia pre verejnosť sa bude konať v sobotu 30.júna 2018 od 12.30 do 19:00.

Predpredaj:

po 1. 4. 2017 – 18€ ** (kúpiť lístky) **
po 1. 5. 2017 – 20€
na mieste za 25€
Vstupné zahŕňa degustáciu prezentovaných vín na festivale nahé vína 2018.

Miesto konania:
Nádvorie a rytiersky sál Starého zámku v Banskej Štiavnici

Master Class:
Na sobotu 30. júna sme pre Vás opätovne pripravili aj master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“ . Cena vstupeniek na master class je 29€. (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút.

Back to Top