Meinklang.

Popis vinárstva

Na Panónskom vidieku je bežné zmiešané poľnohospodárstvo. Rodina farma Meinklang nie je výnimkou. Johannes, Lukas, Anneliese, Werner senior, Niklas, Angela a Werner junior vedú farmu ktorá produkuje rôznorodé plodíny: jablká, slnečnice, kukuricu obilníny, vrátane starovekých a takmer zabudnutých odrôd, ako Emmer a einkorn pšenice. Okrem toho chovajú viac ako 300 člené stádo dobytka Angus. Farmu vedú v duchu biodynamickej filozofie, kde zvierata a rastilny sú súčasťou ich prirodzeného prostredia. Dodržiavanie týchto zásad vedie k harmonizácii vzťahu medzi pôdou, faunou a florou. Zdravá pôda produkuje zdravé rastliny, ktoré zase dodávajú ​​požadovanú výživu pre zvierata a ľudí.
Vinice sú obklopené prírodnými rybníky z divokých bylín a tráv, ktoré ponúkajú útočisko pre užitočný hmyz a pôdne organizmy, ktoré zase prevzdušňuje pôdu a chránia zdravie viníc.
Vo vinohradoch je druhova pestrosť najrozširenejšie su typicke odordy Panonskeho regionu Zweigelt a Frankovka ale aj Pinot Noir a Svätovavrinecké sa tešia rešpektu a obľube Biele odrody sú tiež prevažne pôvodné ako Rizling vlašský, Rulandské biele, Veltlínske zelené a Rulandské šedé – odrody, ktoré krásne zdôrazňujú charakter ich regiónu.
V pivnici sa snažia zasahovať tak málo ako sa len dá všetko prebieha so zreteľom na dodržiavanie hygieny a vylučne bez chemikálii. S cieľom chraniť jedinečný prírodný charakter ich vín.

Pôvod vinárstva

  • Rakúsko
Back to Top